15 yaşındaki genç kıza tecavüz eden şahıs tutuklandı

Denizli’de yaşayan H.Ç. isimli 15 yaşındaki genç kız tezine nazaran, geçtiğimiz 2018 Kurban Bayramı’nda aile üyeleri mezarlık ziyaretine gittikleri esnada meskenlerine odunluk kısmından çetinle giren ve uzaktan akrabaları olan 17 yaşındaki Ü.A.’nın tecavüzüne uğradı.

Hadisenin akabinde çetinle evlendirilme korkusu nedeniyle durumu kimseye anlatmayan H.Ç., sonrasında kaderine razı olarak sustu. Ü.A., hikayeden 7-8 ay sonra ise savlara nazaran çevre medya üzerinden H.Ç. ile tekrar kontağa geçmeye çalışarak bildiriler attı.

Duruşma tutanaklarına da delil olarak giren iletilerde Ü.A.’nın, H.Ç.’ye atfen ‘ben seni sevdim, yalnızca benim olmanı istedim. Sen gebe misin? Hakikat mu? Söyle! Ben sana bir şey yapmayacağım, yalnızca arkadaş kalalım’ yazdı. H.Ç. ise kendisine gönderilen bildirilere yanıt vermeyince bu kere Ü.A., savlara nazaran, 2019 yılı şubat ayında H.Ç.’nin tahsil gördüğü mektebe giderek kendisine ‘baban seni öldürecek sana bir şey söylemem lazım’ deyip, kolundan sürükleyerek bahçelik bir meydana götürdü. H.Ç.’nin savına nazaran Ü.A., burada bir defa daha kendisine tecavüz etti.

TECAVÜZ VE 3 BAŞKA HATADAN DAVA AÇILDI 

2. tecavüzün akabinde daha çokça dayanamayan H.Ç., hadisesi ablasına anlatınca ailesi her şeyi öğrendi. Kızının başına gelenleri öğrenen peder Ü.Ç. Cumhuriyet Başsavcılığına giderek şikayetçi oldu. Şikayet üzerine harekete geçen savcılık, Ü.A. hakkında 28 Şubat 2019 tarihinde ‘çocuğun nitelikli cinsî istismarı, kimseyi hürriyetinden mahrum kılma, konut dokunulmazlığını ihlal etme ve şantaj’ Cumhuriyet Savcılığı tarafından suçlaması ile iddianame hazırladı. Denizli 6. Ağır Ceza Duruşması ise iddianameyi kabul ederek Ü.A. hakkında dava açtı. Görülen birinci duruşmada Ü.A., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

SANIĞIN SAVUNMASINI AKRABALARI YALANLADI 

Kendisi hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Ü.A., H.Ç.’nin belirttiği bayram günü kendisinin Aydın Kuşadası’nda olduğunu söyledi. Bunu çekilen fotoğrafları ve aile üyeleri ile kanıtlayabileceğini tabir eden Ü.A.’nın bu beyanını ise H.Ç.’nin bayramdaki tecavüz vukuatının yaşandığı anlarda haneye bayram ziyareti için gelen yakın akrabaları yalanlayarak Ü.A.’nın o gün odunluktan çıktığını ve H.Ç.’nin de tedirgin olduğunu söylediler. Tanıklar H.Ç.’nin başkaca kendilerinin konuta gelmesinden sonra lavaboya girdiğini ve yaklaşık yarım saat oradan çıkmadığını sonrasında ise kendisini odasına kapatarak gün uzunluğu oradan çıkmadığını lisana getirdiler.

“BİR BAHÇEDE BANA TEKRAR TECAVÜZ ETTİ”

Sıkıntı da olsa başından geçenleri İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine anlatan H.Ç., “Kurban Bayramı günü hanede yalnızdım. Uzaktan akrabamız olan Ü.A. haneye geldi ve ‘bir şey söylemek istiyorum’ dedi. Ben kapıyı açmadım sonra çetinle içeri girdi ve bana tecavüz etti. Birkaç ay geçtikten sonra çevre medya tatbikinden bana bildiri attı lakin ben yanıt vermedim. Şubat ayı akşam saatlerinde mektebe gelip beni sürükleyip birkaç arazi geçtikten sonra bir bahçede bana yeniden tecavüz etti” dedi.

Birinci uğradığı tecavüzde ailesinden korktuğu için şikayetçi olamadığını kaydeden H.Ç., bu hikayeden sonra birkaç kere kendisini öldürmek istediğini lakin buna da yürek edemediğini lisana getirdi. Ü.A. ile evlendirilme kaygısından ötürü hadisesi kimseye anlatamadığını lisana getiren H.Ç., “Olayı daha sonra ablama söyledim, o da aileme anlattı. Ben Ü.A.’nın en yüksek cezayı almasını istiyorum” dedi.

“BEN UTANMAMALIYIM…”

Bu cins vakalara maruz kalan şahısların muhakkak güvenlik güçleri ya da isimli mercilere başvurmasını da isteyen H.Ç., hadiseleri kendi başlarına çözemeyeceklerini de aktardı.

Olanların üstlerinde büyük bir yük olacağını aktaran H.Ç., şunları söyledi:
“Bir sefer yapan şahıslar (cinsel istismarı) tekrar uygulayabilir. Ben ölmeyi düşündüm fakat bu hakikat bir karar değil. ‘Ben utanmamalıyım bana bu zulmü yapan kişi utanmalı’ dedim diyerek ölmekten vazgeçtim.”

“KIZIMI MUHAKKAK KURDA KUŞA YEM ETMEM”

Kızına sonuna kadar sahip çıkacağını belirten Ü.Ç., “Özellikle kız pederlerine sesleniyorum, evlatlarına sahip çıksınlar ve benim yaşadığım herkesin başına gelebilir bu yüzden dikkatli olsunlar. Bu tıp hadiselerde yaşandığını aileler kızlarına sahip çıksınlar. Sahip çıkmazlar ise kızları geri dönüşü olmayan yollara girer. Ben bunun uğraşını şubat ayından bu yana yapıyorum. Kızımı muhakkak kurda kuşa yem etmedim, etmem de… Evlatlarımızı bu cins vakalardan ötürü dışlamayalım, topluluk olarak çok ön yargılıyız. Bizim maksadımız kızıma bunu yapanın en yüksek cezayı alması ve cezasını çekmesini istiyorum” diye konuştu.

Vukuatın akabinde tutuklanan Ü.A.’nın kaldığı cezaevinde tutukluluk hali devam ediyor.

Menşe:NTV

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*