“Aliye” ve “Muhammed” isimleri ABD'deki bebek isimlerinde birinci 10'a girdi

Amerikalı “BabyCenter” isimli araştırma şirketi, ABD çevre güvenlik dataları kapsamında devlette en tanınan isimlerin belirlendiği 2019 yılı raporunu yayımladı.

ABD’deki Hristiyan ve öteki dinlere mensup ailelerin evlatlarına verdiği isimler konusunda çok geniş bir seçeneğe sahip olduğu belirtilen raporda, ABD’de yaşayan Müslümanların ise klâsik olarak İslam Peygamberi Hazreti Muhammed’in ismini vermeye devam ettiği vurgulandı.

Raporda, 2000’li yıllarda 620’nci sırada olan Muhammed isminin, 2019’da 345’inci sıraya yükseldiği kaydedilirken bu rakamın, kelam konusu ismin farklı tasarruflarının da katılmasıyla daha da yükseleceğine işaret edildi.

2019 yılı birinci 10 sıralamasında 1. sırayı Liam isminin aldığı belirtilen raporda, sırasıyla Jackson, Noah, Aiden, Grayson, Caden, Lucas, Elijah, Oliver ve Muhammed isimlerinin listede bölge aldığı belirtildi.

ALİYE İSMİ DE KIZ EVLATLARI LİSTESİNDE BIRINCI 10’DA

Raporda, kız evlatlarına verilen isimlerle ilgili olgular de paylaşıldı.

Müslüman ismi olan Aliye’nin ise ABD’de kız evlatlarına verilen isimler arasında birinci 10’a girdiği belirlendi.

Buna nazaran, listede bir numara sıradaki Sophia ismini sırasıyla Olivia, Emma, Ava, Aria, Isabella, Amelia, Mia, Riley ve Aliye isimleri takip etti.

Menşe:NTV

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*