Bangladeş'te plastik fabrikasında yangın: 13 meyyit

Bangladeş basınında çıkan haberlere nazaran, yetkililer, Keraniganj nahiyesinde plastik fabrikasında dün lokal saatle 16.30 civarında çıkan yangında 1 kişinin vaka mekanında, 12 kişinin de tedavi altına alındıkları Dakka Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ömrünü yitirdiğini tabir etti.

Yangında yaralanan başka 21 kişinin tedavisinin hastanenin yanık ünitesinde devam ettiği belirtildi.

İtfaiye ve Sivil Savunma ekipleri, ön incelemenin akabinde, fabrikada yangın tehlikesine karşı gereğince tedbir alınmadığını tespit etti.

Sağlık Bakanı Zahid Maleque, hastanede yaralıları ziyareti sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ölümcül vukuatın, fabrika sahibinin ihmalkarlığından kaynaklandığını söz ederek, “Fabrika sahibi tazminat ödemek zorunda kalacak ve hükümet bunu sağlayacak” dedi.

İtfaiye servisi ile Çalışma ve İstihdam Bakanlığı tarafından, yangının gerisindeki sebeplerin araştırılması için 2 münferit soruşturma komitesi kuruldu.

Mahallî basında, yaralıların açıklamasına dayandırılan haberde, yangının, fabrikanın tek tasarrufluk plastik bardak ve tabak üretilen kısmında gaz patlaması sonucu çıktığı aktarılmıştı.

Menşe:NTV

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*