Bingöl’de 270 bin kök kenevir ve 89 kilo esrar bulundu (11 gözaltı)

Bingöl’ün Genç kazası kırsalında jandarma ekiplerinin yaptığı operasyonda, 270 bin 70 kök kenevir bitkisi ve 89 kilo 613 gram esrar ele geçirildi. Operasyonda 11 kuşkulu gözaltına alındı.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, “Bingöl Bölge Jandarma Komutanlığınca Yasadışı Kenevir Ekimi ve Uyuşturucunun Piyasaya Arzı ile Savaş kapsamında yapılan planlı çalışmalar neticesinde; Genç Kazası kırsalında 27 Ağustos-10 Eylül 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen operasyonlarda ormanlık alan içerisinde ve dere yataklarında açılmış 9 munfasıl tarlada yekun 270 bin 70 kök Kenevir bitkisi,2 bin 613 kilogram kubar Esrar ve 87 kilogram toz Esrar hususu ele geçirilmiş, kelam konusu Kenevir bitkileri ve uyuşturucu husus üretiminde kullanılan gereçler alanında imha edilmiş, hadisenin failleri 11 kuşkulu şahıs hakkında isimli tahkikat başlatılmıştır” denildi.

7 GÖZALTI DAHA

Açıklamada, birebir devir içerisinde merkez ve Genç kazalarında icra edilen yol denetim ve aramalarında üzerinde ve aracında muhtelif ölçüde uyuşturucu husus ile yakalanan 7 şüpheliye de isimli süreç yapıldığı belirtildi.

Menşe:NTV

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*