Eren Bülbül’ün anasından Diyarbakır’daki validelere destek

Diyarbakır Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bölge Başkanlığı binası önünde evlatlarının dağa kaçırıldığını tez ederek oturma aksiyonu başlatan ailelerinin sayısı 45’e yükseldi. 16 gündür devam eden oturma hareketine farklı kesim ve şahıslardan destek gelmeye devam ediyor. 

Milliyet gazetesinden Çiğdem Yılmaz’ın haberine nazaran, 11 Ağustos 2017 günü PKK’lıların erzak çaldığını ihbar edip, girdikleri konutu gösterirken, PKK’lılar tarafından katledilen Eren Bülbül’ün validesi Ayşe Bülbül de anaları desteklediğini belirtti.

“ACILARINI ANLIYORUM”

Ayşe Bülbül, “Ben de bir anneyim. Benim oğlum şehit olduğu devir hiç kimse gelip destek çıkmadı. Benim bu durum çok zoruma gidiyor. Ben köydeyim diye mi benim yanıma evladı kaçırılan ya da şehit olan analar gelmedi? Yoksa benim yavrum yoksul evladıydı diye mi? Yanıma yalnızca Cumhurbaşkanımız ve bakanlarımız geldi. Ben bir ana olarak acısı olan bütün anaların birbirine kenetlenmesini istiyorum. O validelerin yanındayım, acılarını anlıyorum” dedi. 

“BU ANALAR ARTIK AĞLAMASIN”

“Ben 15 yaşındaki yavrumu toprağa verdim. Oradaki validelere de çok üzülüyorum. Günlerdir o kapıda evlatları için bekliyorlar. Lakin o analar en azından evlatlarının dağda olduğunu biliyor. Dağda tahminen sıkıntı durumdalar fakat yaşıyorlar. Benim yavrum bir daha gelmeyecek. İki yıldır yavrum yok. Bir şehit validesi olarak terörün artık bitmesini istiyorum. Bitsin ve bu analar artık ağlamasın. Erenler ölmesin, Ayşe valideler, ağlamasın istiyorum. Orada oturan anaların günahı günahı ne, günlerdir konutlarını bırakıp oradalar. Dört gözle terörün bitmesini bekliyorum. Bir anneyim, bir şehit anasıyım, 15 yaşında yavrusunu toprağa vermiş bir anneyim. Bu terör bitmeden Allah canımı almasın. Şayet ki benim çağrımla, Terör bitsin dememle terör bitecekse günlerce ‘Bu terör bitsin’ diye bağırırım.”

“TERÖRLE BİRLİKTE OLANLAR UTANSIN”

Eren Bülbül’ün ağabeyi Arif Bülbül de, “Tüm içtenlikle ve ailece Diyarbakır’daki anaların yanındayız. Terörü destekleyen ve terörle birlikte olanlar utansın. Terör bizim 15 yaşındaki kardeşimizi aldı, bir an evvel bitmesini istiyoruz. Şayet terörün bugün biteceğini bilsem, bugün masraf seve seve şehit olurum. Kâfi ki bundan sonra Erenler ölmesin. Her akşam o valideleri televizyonda izliyoruz ve içimiz parçalanıyor Beşerler, evlatlar, analar de artık ağlamasın, bunu istiyoruz” diye konuştu.

Menşe:NTV

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*