Eşlerine not bırakıp konutlarını terk eden iki kardeş bulundu

Kütahya‘da, 4 yıllık evli Ayşen Daşgın (22) ile 1 yıl evvel evlenen kardeşi Reyhan Keçiş (18), meskenlerini terk etti.

Eşlerine ‘Benimle ilgilenmedin kahvelere gittin. Evlilik buraya kadar’ ve ‘Gittiğin işten ötürü değiştin seni istemiyorum’ yazılı notlar bırakan kardeşlerin bulunması için polis ekiplerince arama çalışması başlatıldı.

Kütahya’da Yenidoğan Mahallesi’nde oturan evli kardeşler Ayşen Daşgın (22) ile Reyhan Keçiş (18), Pazar günü meskenlerini terk etti. 

4 yıllık evli Ayşen Daşgın eşine, ‘Benimle ilgilenmedin kahvelere gittin. Evlilik buraya kadar’ yazılı, 1 yıl evvel evlenen Reyhan Keçiş ise eşine ‘Gittiğin işten ötürü değiştin seni istemiyorum’ yazılı not bıraktı.

Saat 12.00 sıralarında konutlarından çıkan kardeşlerden bir daha haber alınamadı. Durumu fark eden iki kız kardeşin ailesi ve eşleri etrafta yaptığı aramalarda sonuca ulaşamayınca Vilayet Emniyet Müdürlüğü’ne kayıp müracaatında bulundu. İhbar üzerine başlatılan soruşturma sonucu iki kardeş Osmaniye’de bulundu. Ayşe Daşgın Osmaniye’ye gelen ailesiyle buluşurken, ailenin, evlat yuvasında kalan Reyhan Keçiş’i ise sabah alacakları öğrenildi. 

“KIZLARIMIN BULUNMASINI İSTİYORUM” 

Kızların validesi Hamiyet Kaba (41), damatlarının araması sonucu hikayesi öğrendiğini, kızların eşlerine not bırakıp gittiğini ve evlatlarının bulunmasını istediğini söyleyerek şunları belirtmişti:

“Beş tane kız evladım var. Eşimi 15 yıl evvel trafik kazasında kaybetti. İki kızım şu an kayıp. Kızlarımın bulunmasını istiyorum. Evlatlarımdan haber alamıyorum. Evlatlarımın hiçbir şeyi yoktu. Bunları kandırdılar mı? Dolandırdılar mı? Benim evlatlarımı bulun. Pazar günü saat 12.00 sıralarında kayboldular. Damadım aradı ‘Ayşen sizde mi?’ diye sordu. ‘Hayır’ dedim. ‘Ayşen’in telefonu örtülü Reyhan’ı aradım onun da telefonu kapalı’ dedi. Sonra damatlar geldi ‘Not bırakmışlar gitmişler’ dedi. Benim evlatlarımı kimler ne yaptı, dolandırdı ise ortaya çıkartsınlar.” 

“EŞLERİYLE DERTLERI YOKTU” 

En son Cuma günü evlatlarıyla görüştüğünü belirten Kaba, kızlarının eşleriyle bir problemleri da olmadığını söyleyerek, “Hiçbir dertleri yoktu, eşlerine zıtta yoktu. Ansızın telefonları kapandı. Sonra polise başvurduk bulunması için müracaat ettik. Arama çalışması başlatıldı. Yetkililerden kızlarımın bulunmasını istiyorum” diye konuşmuştu.

Menşe:NTV

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*