Fransa Ulusal Meclis Yöneticisi hakkında soruşturma açıldı

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile yakınlığıyla bilinen Ferrand hakkında savcılık tarafından “yasa dışı halde maddi çıkar sağladığı” gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

Ferrand, soruşturmanın açılmasının akabinde yaptığı yazılı açıklamada, meclis başkanlığı hizmetinden istifa etmeyeceğini belirtti.

Le Canard Enchaine gazetesi, 2017’deki haberinde, Ferrand’ın 2011’de resmi bir sıhhat kurumunun umum yöneticisi olduğu sırada, Brest’de bir sıhhat merkezinin kurulması için eşinin yeni satın aldığı 375 bin euro pahasındaki ofisi kiraladığını yazmıştı. Gazetenin haberinde, Ferrand’ın, başında olduğu kurumu kullanarak eşinin bu ofisi satın alabilmesi için bankaya kefil olduğu belirtilmişti. Ferrand’ın ayrıyeten sıhhat kurumunun bütçesini kullanarak laf konusu ofise 184 bin euroluk tadilat yaptırdığı kaydedilmişti.

Bunun üzerine Brest Savcılığı soruşturma açmış gelgelelim takipsizlik kararı verilmişti. Soruşturmanın yolsuzlukla savaş eden Anticor Derneğinin şikayeti üzerine yine açıldığı belirtildi.

Menşe:NTV

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*