“Garantili kupon” operasyonu

Alınan malumata nazaran, Ankara Asayiş Büro Müdüriyeti Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, Facebook ve Instagram üzere çevre medya hesapları üzerinden tanıştıkları şahıslara “kesin tutacak” garantisi ile yüksek fiyatla tez kuponu sattıkları belirlenen kabahat örgütünün elemanlarını takibe aldı.

Ekipler, 6 ay süren teknik ve fiziki takip sonrası Ankara, Bursa, Muğla ve Kastamonu’da düzenledikleri eş vakitli operasyonda 10 kimseyi gözaltına aldı.

TAKİPÇİ SAYISI VE BEĞENİLERİ YÜKSEK HESAPLARI KULLANMIŞLAR

Şüphelilerin içtimaî medyadan inanç temin etmek emeliyle yüksek takipçi sayısına sahip insanların hesaplarını istekleri olmadan ya da para karşılığı kullandıkları kaydedildi.

Bu hesaplarda yüklü ölçülerde para kazandırmış olduklarını gösteren düzmece kupon ve para fotoğraflarını paylaşan şüphelilerin, inandırıcı olmak için teşekkür röportajları da paylaştıkları tespit edildi.

EŞLERİNİ YETKİLİ DANIŞMANLAR OLARAK GÖSTERMİŞLER

Şüphelilerin, mağdurlara, Spor Toto ve Ulusal Piyango Yönetimi’nin yetkili danışmalık ofisi olduklarını söyledikleri, eşlerini de geçersiz ofislerde çalışan danışmanlar olarak tanıttıkları belirlendi.

Ünlü futbolcularla çekilmiş fotoğraflarını çevre medya hesaplarında paylaşarak inanç oluşturmaya çalışan şüphelilerin, dolandırıcılıktan elde ettikleri paralarla lüks hayat yaşadıkları kaydedildi.

Menşe:NTV

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*