PKK tarafından kaçırıldığı sav edilen Süleyman Çetinka’nın imgeleri ortaya çıktı

Diyarbakır’da 30 Ağustos 2019 Cuma gününden beri oğulları Süleyman Çetinkaya’dan haber alamayan aile, evlatlarının dağa kaçırıldığını sav ederek HDP Diyarbakır Vilayet Başkanlığı önünde oturma hareketi başlatmıştı.

17 Yaşındaki Süleyman Çetinkaya 30 Ağustos günü ortadan kaybolduktan sonra ana Fevziye Çetinkaya ile Şahap Çetinkaya evlatlarını bulmak için birçok tarafa başvurdu, ama evlatları bulamazken, bunun üzerine karakola bildirdi.

Polisin yaptığı araştırmada Süleyman Çetinkaya’nın kırsalda irtibat kurduğu teröre müzahir bir kimseyle son olarak cep telefonuyla manzaralı konuştuktan sonra Diyarbakır kaza otogara gittiği, burada yaptığı telefon görüşmeleri sonrasında terör örgütü PKK’ya katıldığı ortaya çıktı.

Manzaralarda Süleyman Çetinkaya birinci olarak Diyarbakır Gaziyaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesine akrabaları ile birlikte eniştesinin ziyaret ediyor, akabinde da oradan ayrıldıktan sonra telefon görüşmeleri ile birlikte yönlendirilerek kaza otogarına gidiyor.

Süleyman Çetinkaya’nın imajlarda kaza otogarında Mardin Kızıltepe’ye gittiği buradan da dağa götürülerek PKK’ya katıldığı sav ediliyor.

Menşe:NTV

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*