Salıcı: Canan bizim yoldaşımız, kimseye vermeye niyetimiz yok

CHP Umum Yönetici Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Muğla’da partisinin 96. kuruluş yıl dönümü binaenaleyh düzenlenen gecede konuştu.

CHP Umum Yöneticisi Kemal Kılıçdaroğlu’na yumurta atılması ve CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu’nun aldığı mahpus cezasına ait değerlendirmelerde bulunan Salıcı, şunları söyledi:

Oğuz Kaan Salıcı

“Genel liderimiz daha evvel linç teşebbüsüne uğradı. Tutuklu yok. Bugün partimiz kendi raporunu açıkladı. O raporda kim olduklarını, yüzlerini ve yapmış oldukları aksiyonları de açıklıkla göreceksiniz. Lakin senin gördüğünü savcı görmüyor olacak. Umumî Yöneticimize bir kaç gün evvel Kuşadası’nda yumurtalı atak yapıldı. Onu yapan da bağımsız. Ancak yedi sene evvel atmış olduğu twitlerden ötürü Canan yoldaşıma 10 yıl verdiler. Canan Kaftancıoğlu yalnız değildir. Canan bizim yoldaşımız. Canan bizim kardeşimiz. Canan bizim bölge liderimiz. Canan’ı kimseye vermeye niyetimiz yok.”

CHP’nin, Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi olduğu için gurur duyduklarını, partilerine ve devlete daima birlikte sahip çıkacaklarını anlatan Salıcı, “Bunu da kendi içimizde birliğimizi, beraberliğimizi devam ettirerek yapacağız. 96. yaşımızı kutluyoruz. 96 yıldır var olan yerkürede kaç tane siyasi parti var? Emin olun çok yok. Bizden daha eski daha evvel kurulmuş siyasi partiler bir avuç. Çok kıymetli bir devri yaşıyoruz.” dedi.

Menşe:NTV

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*