Sav uğruna irtihal ilanı verdi

Bolu’nun Mengen kazasında uzun yıllardır esnaflık yapan 3 evlat pederi Ercan Kurt, işyerinin önünde oturduğu sırada belediyenin hoparlöründen kendisinin öldüğünü ve ikindi namazından sonra defnedileceğine yönelik yapılan anonsunu duydu. Eşi ve arkadaşlarıyla birlikte anonsu dinleyen Ercan Kurt, büyük şaşkınlık yaşadı. Anonsu duyan kaza halkı ise kalabalıklar halinde Kurt’un işlettiği lokantaya akın etti. Bir yanlışlık olduğunu düşünen Kurt, Mengen Belediyesi’ni arayarak durumun düzeltilmesini istedi.

Daha sonra Mengen Belediyesi’nden yanlışlık olduğu ve Ercan Kurt’un ölmediği açıklandı.

Başından geçen vukuatı anlatan Ercan Kurt, “Dükkanın önünde oturuyordum. Belediyeden bir anons duydum. Pakize ve Cemal Kurt oğlu Ercan Kurt ikindi namazında gömülecektir, vefat etmiştir dedi. Ben de şaşırdım. Kendime baktım bir şey yok. Herkes dükkana koştu. Boynuma sarıldılar. Ben olduğuma inanamadılar. Teyzem bayıldı. Validem “oğlum gitmiş” diyerek gelip boynuma sarıldı. Beni tanıyamadı. Şaşırmış bayan. Belediyeyi arayarak yanlış olduğunu söyledik. Onlar da Ercan Kurt sağdır diye anons yaptı. Şakayı yapan arkadaş geldi. Benden özür diledi. Karakola gittik. Belediye şikayetçi olmuş fakat ben olmadım. Yapmış bir cahillik” dedi.

Ercan Kurt’un eşi Fevziye Kurt ise anonsu dinledikten sonra eşine baktığını ve yanında olmasına karşın vefat anonsunu duyunca çok şaşırdığını belirtti.

“ERCAN ABİNİN SEVENİ ÇOKMUŞ”

Ercan abiyi ben çok severim. Bir şaka yapayım dedim fakat yaptığıma da pişman oldum. Ercan abinin seveni çokmuş. Ben bu kadar beklemiyordum. Kendisinden özür diliyorum. Arkadaşın biriyle koyun argümanına girdik. Bakalım koyun yarın mı gelir sonra mı gelir bilmiyorum” halinde konuştu.

Menşe:NTV

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*