Şule Çet’in cep telefonu incelenemedi

Ankara’da bir plazanın 20. katından kuşkulu bir halde düşerek ölen üniversite mekteplisi Şule Çet’in cep telefonu incelenemedi. 

Gazi Üniversitesi talebesi Şule Çet’in vefatıyla ilgili, sanıklar Çağatay Aksu (34) ve Berk Akand’ın (33) “cinayet”, “nitelikli cinsî saldırı” ve “hürriyeti tehdit” günahlarından tutuklu yargılandıkları davaya bakan Ankara 31. Ağır Ceza Duruşması, Çet’in cep telefonunu imajının alınması için Siber Kabahatlerle Uğraş Büro Müdüriyeti Isimli Bilişim Büro Amirliğine göndermişti.

Siber Cürümlerle Savaş Büro Müdüriyetinden duruşmaya gönderilen metinde, kullanıcı şifresi çözülemediği için telefonun imajının alınamadığı bildirildi.

Duruşma evrakına giren metinde, “iPhone marka kasasında ve ekranında deformeler bulunan cep telefonu imaj alma sürecine cihazın kullanıcı kilidinin bulunması ve parolanın bilinmemesi nedeniyle başlanılamamış, bu durumda kullanılan Jtag ve Chip-Off yollarını cihazın desteklememesi ve ekran kilidi kaldırılmadan imaj alınmasının mümkün olmaması sebebiyle rastgele bir süreç yapılamamıştır. Cep telefonunda bantlı vaziyette bulunan sim kartta PIN ve PUK kilidinin canlı olması sebebiyle imaj alma süreci yapılamamıştır” tabirine nokta verildi.

AİLESİNE TESLİM EDİLDİ

Çet’in cep telefonu, hikayenin akabinde eşyalarıyla birlikte ailesine teslim edilmiş, telefon daha sonra ailenin avukatları tarafından duruşmaya verilmişti.

Öte yandan, sanık avukatlarının talebi üzerine istenen Çet’in ruhsal durumunu gösteren hastane kayıtlarına ait haberler de dava evraka girdi. Kayıtlarda Çet’in psikolojinin bozuk olduğunu ispatlayacak rastgele bir tespit bulunmadığı belirtildi.

Duruşmanın, sanıklar Çağatay Aksu ve Berk Akand’ın, hikayenin akabinde güvenlik kameralarına yansıyan manzaralarındaki konuşmalarını dudak okuma yoluyla deşifre edecek bir eksper talebinde bulunduğu, Ulusal Eğitim Bakanlığından bu hususa ait rastgele bir karşılık gelmediği de öğrenildi.

ŞULE ÇET DAVASI KEŞİF RAPORU: BİLİRKİŞİ TÜM İHTİMALLERE AÇIK KAPI BIRAKTI

Menşe:NTV

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*