TOKİ’den 2. indirim kampanyası

TOKİ Başkanı Ömer Bulut, Başkanlık tarafından konut ve iş noktası alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasına ait açıklamalarda bulundu.

İMAR BARIŞI’NA KENTSEL DÖNÜŞÜM AYARI (BAKAN KURUM KENTSEL DÖNÜŞÜM HAREKET PLANI’NI AÇIKLADI)

Bulut, konut kolunun öncüsü ve toplumsal devletin yansıması bir kurum olarak iktisattaki gelişmelere ek sağlamak ve vatandaşların taleplerine yanıt vermek için geri ödemeleri devam eden gayrimenkullere yönelik indirim kampanyası düzenlediklerini söyledi.

Borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş bölgesi alıcılarından indirim kampanyasına ağır talep geldiğini belirten Bulut, vatandaşların beklentileri üzerine 2019 yılı için indirim kampanyasının ikincisini düzenlemeye karar verdiklerini, bu kampanyada da indirim nispetin yüzde 22 olduğunu lisana getirdi.

KAMPANYADA ESNEK ÖDEME KOLAYLIĞI

Bulut, indirim kampanyasından yararlanmak isteyen konut ve iş yanı alıcılarının 23 Eylül-18 Ekim’de ilgili bankaya müracaatta bulunabileceğini lisana getirerek, “Kampanyadan yararlanıp tapularını derhal almak isteyen vatandaşlarımızın son müracaat tarihine kadar müracaatlarını yapması gerekir. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında kelam konusu indirim nispetinden yararlanılması mümkün olmayacak” dedi.

Bu yıl ikincisini düzenledikleri indirim kampanyasında esnek ödeme planı uyguladıklarını vurgulayan Bulut, şöyle konuştu:

“Kampanyamızdan bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlarımız da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlarımız borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak koşuluyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanabilecek. Finansal manada olumlu gelişmelerin yaşandığı memleketimizde pahalılık ve nemaların düştüğü bu ortamda belirlediğimiz yüzde 22 indirim nispetinin vatandaşlarımızın lehine olduğunu düşünüyorum.”

Bulut, indirim pratiği kapsamına alınan girişimlerdeki konut ve iş konumu alıcılarının müracaat tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi üzere rastgele bir borcunun bulunmaması gerektiğini vurguladı.

ARACI BANKALARDAN KONUT KREDİSİ KULLANILABİLECEK

Kampanyadan satışları 2018’in Haziran ayının 30. gününe kadar vadeli olarak yönetimden konut ve iş konumu satın almış olup, geri ödeme taksitleri en geç 30 Haziran 2018’den evvel başlamış konut ve iş mahalleri alıcılarının yararlanabileceğini belirten Bulut, vadesi 12 ay ve daha az kalan girişimlerin indirim kampanyasına dahil edilmediğini söyledi.

TOKİ Yöneticisi Bulut, kampanya kapsamındaki konut alıcılarının borç bakiyelerini kapatarak laf konusu indirimden faydalanmak istemeleri halinde gayrimenkul satış kontratını imzaladıkları aracı bankalardan konut kredisi kullanabileceklerini lisana getirdi.

Menşe:NTV

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*