Trump’tan Bolton için “O beni engelliyordu” tefsiri

ABD Yöneticisi Donald Trump, resmi Twitter hesabından, Florida Senatörü Marco Rubio’nun, “Az evvel Lider Trump ile görüştüm. Evvelki danışmanının (Bolton) kimi fikirlerine katılmadığı sahih fakat yönetici bana birçok hususta tam olarak karşıt düştüklerini anımsattı.” bildirisini alıntılayarak, paylaşımda bulundu.

Lider Trump, “Aslında, Venezuela ve mahsusen Küba konusundaki fikirlerim, John Bolton’ınkilerden daha güçlüydü. O, beni engelliyordu.” sözlerini kullandı.

TRUMP’TAN BOLTON’A SERT LAFLAR

Uzun müddettir mahsusen Venezuela ve İran konusunda Trump ile anlaşamadığı ileri sürülen John Bolton salı günü hizmetten alınmıştı.

Trump, dün Beyaz Saray’da yaptığı açıklamada, Bolton’ın Kuzey Kore için Libya modelini önermesini “facia” olarak nitelendirerek, bu noktadan sonra ayrıldıklarını vurgulamış, “Kim Jong Un’u bu tekliften sonra söyledikleri için suçlayamam. John Bolton ile hiçbir şey yapmak istemedi. Bu sert olma problemi değildi. Bu bunu söylemek için zeki olmama sıkıntısıydı.” demişti.

Bolton’ın kendileriyle birebir çizgide olmadığını ve sert olduğunu vurgulayan Trump, Bolton’ı “Bay Sert Adam (Mr. Tough Guy)” olarak nitelendirmişti.

Menşe:NTV

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*