Türkmen önder Salihi’den Barış Pınarı Harekatı’na destek

Irak Türkmen Cephesi Yöneticisi Erşat Salihi, Türkiye’nin güney haddinde oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, nahiyeye barış ve huzuru getirmek hedefiyle yürütülen Barış Pınarı Harekatı’na destek verdi.

Salihi, içtimaî medya hesabından paylaştığı bildirisinde, Türk Silahlı Kuvvetlerince yürütülen Barış Pınarı Harekatı’nın memleketlerin toprak bütünlüğünü esas alan olumlu bir harekat olduğunu söz etti.

Terör örgütleri PKK ve DAEŞ’in nahiyeye yönelik tehditleri konusunda ihtarda bulunan Türkmen başkan, şu sözleri kullandı:

“Irak, İran, Suriye, Türkiye’nin toprak bütünlüğünü tehdit eden DAEŞ ve PKK girişimlerine nahiyenin istikrarını bozmamaları için çok dikkatli olunmalıdır.”

BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİ

Hatay’ın Yayladağı kazasında hayatlarını sürdüren Bayırbucak Türkmenleri, Barış Pınarı Harekatı’na destek verdi.

Türkmen topluluğu, hazırladıkları bildiriyle, Türkiye’nin güney haddinde oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, nahiyeye barış ve huzur getirmek gayesiyle Türk Silahlı Kuvvetlerince başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na desteklerini lisana getirdi.

Pederinin DEAŞ terör örgütü ile uğraş sırasında şehit olduğunu belirten 4. sınıf talebesi Kevser Rislan, Bayırbucak Türkmenlerinin hazırladığı ortak bildiriyi okudu.

“Yüce Türk milleti ve kahraman Türk ordusuna seslenişimizdir” tabirleriyle başlayan bildiride, şunlar kaydedildi:

”Bizler, ana vatan Türkiye’nin ön karakolu olan Bayırbucak Türkmenleri olarak, şanlı Türk ordusunun kahraman Mehmetçikleri tarafından Fırat’ın doğusundaki terör ve şer yuvalarına düzenlenecek Barış Pınarı Harekatı’nı desteklemekteyiz. Biz, Bayırbucaklı ana ve pederler olarak, evlatlarımızı, gençlerimizi bu kutlu davaya nefer olarak göndermek için hazır olduğumuzu bildirir, canımız, malımız ve dualarımızla Peygamber ocağı Türk ordusunun yanında olduğumuzu bir defa daha yineleriz. Ordumuz seferdeyken bize yakışan tek şey ümmetçe tek yumruk olmaktır.”

Menşe:NTV

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*