Vakıfbank’tan nema indirimi

Geçtiğimiz günlerde hem konut hem de muhtaçlık kredilerinde arka arda indirimler yapan VakıfBank, bir sefer daha indirime gitti.

Maaş müşterileri için muhtaçlık kredisi neması 60 ay vadeye kadar yüzde 1,45’ten yüzde 1,25’e düşüren VakıfBank, vesair müşteriler için ise 60 ay vadeli kredi getiri nispetini yüzde 1,55’ten 1,35’e indirdi.

Konut kredilerinde ise 500 bin TL’ye kadar olan kredilerde aylık yüzde 0,99 nema orantısını koruyan Banka, 500 bin TL üzerindeki konut kredilerinde nema nispetini aylık yüzde 1,15’e indirdi.

Kampanyayla ilgili malumat veren VakıfBank Umum Yöneticisi Abdi Serdar Üstünsalih, “Merkez Bankası’nın aldığı kararla siyaset getiri nispetlerinde 325 baz puan indirime gitmesi piyasalar tarafından da olumlu karşılandı. Biz de VakıfBank olarak ekonomik datalarda yaşanan iyileşmeleri de göz önüne bulundurarak kısa vadede üçüncü defa kredi nemalarında indirime gittik. Yakın devranda evvel konut kredisi ve ferdî gereksinim kredisi getiri nispetlerinde değerli indirimler yapmıştık. Yeniden geçtiğimiz hafta ferdi muhtaçlık kredisi getiri oranlarımızı düşürmüştük. Bu olumlu hava, ulusal ekonomimize de süratli ve dinamik bir formda yansıyacaktır. VakıfBank olarak Türkiye bilançosuna azami ekte bulunmaya devam edeceğiz” dedi.

TİCARİ KREDİLERDE DE İNDİRİM

Ferdi kredilerin yanında ticari kredilerde de indirime gittiklerine dikkat çeken Üstünsalih, “Piyasalarda yaşanan olumlu gelişmelerle birlikte, Türkiye iktisadına can veren iş yerküresinin da bizlerden bir adım beklediğini biliyoruz. Bu sebeple ticari kredilerimizde de getiri indirimi yaptık. Ticari kredilerimizde firma reytingi, verimliliği ve vadeye bağlı formda getiri oranlarımızda kademeli olarak indirime gittik. Bu adımların devletimize güzel olmasını diliyorum” dedi.

KIŞISEL GEREKSINIM VE KONUT KREDİSİ GETIRI İNDİRİMİ:

16 Eylül 2019 tarihinden itibaren beğenilen olacak ferdî nema indirim kampanyası kapsamında kredi tahsis fiyatı yüzde 0.5 olurken, bu fiyat üzerinden yüzde 5 de Banka Sigorta ve Muamele Vergisi (BSMV) alınacak. Konut kredilerinde ise BSMV muafiyeti olacaktır.

MUHTAÇLIK KREDİSİ GETIRI ORANTISI

Menşe:NTV

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*